ברוכים הבאים! הכנתי עבורכם רשימה של טיפים המיועדים לבעלי עסקים ומקדמי אתרים שרוצים לבצע קידום אתרים בגוגל בחינם. הטיפים פה יחסית קלים לשימוש וכל אחד יכול לבצע אותם, והכי כיף, הם בחינם.

הנה ראשי הפרקים:

קידום אתרים בגוגל בחינם - טיפ מספר 1- גוגל אנליטיקס

אחת הפעולות הכי בסיסיות שכל בעל אתר צריך לעשות באתר שלו אם הוא רוצה לקדם אותו בגוגל היא להתקין באתר 'גוגל אנליטיקס'.  מה שגוגל אנליטיקס עושה זה פשוט לעקוב אחרי כל המשתמשים באתר שלך, ולשמור את הנתונים שלהם , בצורה כזו שמאפשרת לך כבעל האתר לקבל מידע אמין ולהסיק מסקנות בנוגע לפעילות של המשתמשים באתר שלך. מאיפה הגולשים מגיעים? באיזה מכשיר הם משתמשים? כמה זמן הם נמצאים באתר ובאילו עמודים? באיזה עמוד הם נטשו את האתר? ועוד… כך ניתן עם הזמן לשפר את האתר ולמקסם את הרווחים ממנו ביעילות מירבית. 

אנליטיקס ככלי בקידום אתרים בגוגל בחינם
אנליטיקס ככלי בקידום אתרים בגוגל בחינם

קידום אתרים בגוגל בחינם - טיפ מספר 2-קונסולת החיפוש של גוגל

כלי נפלא נוסף שגוגל מאפשרת לנו להשתמש בו בחינם הוא קונסולת החיפוש (search console). הרבה דברים שטובים לקידום האתר נעשים בעזרת קונסולת החיפוש. למשל, דיווח לגוגל על העמודים הקיימים באתר, צפייה בקישורים המקשרים לאתר (הפנימיים והחיצוניים), מעקב אחר החיפושים שגורמים לאתר להופיע בגוגל ועוד…אפשר לומר שבל קונסולת החיפוש אתם מגששים כעיוור באפלה בתחום קידום האתר שלכם בגוגל.

קונסולת החיפוש של גוגל ככלי בקידום אתרים בחינם
קונסולת החיפוש של גוגל ככלי בקידום אתרים בחינם

קידום אתרים בגוגל בחינם - טיפ מספר 3- קישורים

לא משנה מה גוגל אומרים, בדיקות מוכיחות שוב ושוב שקישורים (פנימיים וחיצוניים) משפיעים על תוצאות האתר בחיפוש בגוגל. קישורים פנימיים הם קישורים בתוך האתר, המפנים את הגולש ממאמר מסויים למאמר אחר. גוגל רואה בקישורים פנימיים כאמירה של בעל האתר אל הגולש שכדאי לו לקרוא גם את התוכן הזה ושהוא יפיק ממנו תועלת. קישורים חיצוניים הם אתרי אינטרנט אחרים ששולחים את הגולשים שלהם את האתר שלכם. למשל כתבה באתר חדשות גדול שיזכיר אתכם ויוסיף בכתבה קישור ששולח לאתר שלכם, או בלוג גדול שיכתוב לגולשים שלו עליכם ויוסיף קישור לאתר שלכם. גוגל רואה בקישורים חיצוניים כהמלצה של בעל אתר גדול, שאומר שגם האתר שלכם משמעותי וכדאי להכנס אליו. קישורים הם אחד הדברים המשפיעים ביותר בתחום קידום אתרים.

קישורים ככלי בקידום אתרים בגוגל בחינם
קישורים ככלי בקידום אתרים בגוגל בחינם

קידום אתרים בגוגל בחינם - טיפ מספר 4- מחקר מילות מפתח

כמו כל תחום חשוב בחיים, גם קידום אתרים זהו תחום שמצריך תכנון וחשיבה מוקדמת. מחקר מילות מפתח זו פעולה שמבצעים לפני תחילת עבודות הקידום באתר, שמטרתה לגלות לנו מה הגולשים מחפשים בגוגל. איזה ביטויים בדיוק הם מקלידים בשורת החיפוש. למה זה חשוב? כי אנחנו רוצים להראות לגוגל שאנחנו נותנים את המענה המדוייק ביותר לגולשים שלנו. ככל שנדע על יותר מילות מפתח רלוונטיות לעסק שלנו נוכל לכתוב יותר מאמרים ולהתביית יותר על חיפושים ממירים שיביאו לנו יותר לקוחות משלמים. למשל, אם אני בעל עסק של הקמת פרגולות בתל אביב, מאוד חשוב לי לגלות מה בדיוק אנשים מתל אביב כותבים בגוגל כשהם מחפשים לבנות פרגולה בתל אביב. האם הם כותבים "בניית פרגולות בתל אביב" או שהם כותבים "לבנות פרגולה בתל אביב". בקידום אתרים חשוב מאוד למצוא את מילות המפתח הנכונות.

מילות מפתח ככלי לקידום אתרים בגוגל בחינם
מילות מפתח ככלי לקידום אתרים בגוגל בחינם

קידום אתרים בגוגל בחינם - טיפ מספר 5- התוכן הוא המלך

הדגש הגדול ביותר שגוגל מדגישה בהנחיות שלה למקדמי אתרים הוא ליצור תוכן שיתן ערך מוסף משמעותי לגולשים. כשגוגל מציעה אתר כתשובה לשאלה של גולש בגוגל, היא רוצה "לא לעשות פדיחות". גוגל רוצה שהגולשים יהיו שבעי רצון מתוצאות החיפוש כדי שהם יחזרו שוב ויחפשו דברים נוספים. כדי להגיע למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש אתם חייבים ליצור תוכן משמעותי באמת, שיתן הרבה ערך מוסף לגולשים שלכם. אם גוגל תחשוב שיש לכם תוכן טוב, היא תציג אתכם בתוצאות החיפוש. תוכן טוב יכול להיות מאמרים חשובים, מדריכים חינמיים, או כל דבר שאתם יודעים שהלקוחות שלכם ישמחו לקרוא.

מאמרים בקידום אתרים בגוגל בחינם
מאמרים בקידום אתרים בגוגל בחינם

קידום אתרים בגוגל בחינם - טיפ מספר 6- פרסמו בחינם בפייסבוק

הרשתות החברתיות הפכו למפלצת של ממש בכל הנוגע לפרסום. אם יש לכם דף פייסבוק משמעותי עם חברים ועוקבים רבים אתם יכולים למנף אתו ולהשתמש בו לקידום האורגני של האתר שלכם. גוגל נותנת משקל לא מבוטל לתנועה שהיא קולטת שמגיעה לאתר שלכם דרך פייסבוק. אתם יכולים בקלות לפרסם מאמרים שיש לכם באתר גם בפייסבוק ולהזמין אנשים להכנס לאתר שלכם ולאט לאט גוגל יקלטו את הערך של האתר ויקדמו אותו גם בתוצאות החיפוש. 

פייסבוק בקידום אתרים בגוגל בחינם
פייסבוק בקידום אתרים בגוגל בחינם

קידום אתרים בגוגל בחינם - טיפ מספר 7- גיוון תנועה

גוגל יכולה לדעת מאיפה אנשים מגיעים לאתר שלכם. אם הם הגיעו כתוצאה מלחיצה על קישור בסמס, מווטספ, מפייסבוק, משיתוף, או מכל דרך אחרת. ככל שגוגל תראה שגולשים מגיעים לאתר שלכם בדרכים מגוונות ורבות יותר, כך היא תתרשם שהאתר שלכם רציני ושווה להציג אותו לגולשים כתוצאות חיפוש.

אם קראתם עד לכאן סימן שקיבלת ערך מוסף מהמאמר. אני שמח שהצלחתי לעזור לכם 🙂
אתם מוזמנים לשתף את המאמר הזה עם חבריכם בפייסבוק כדי שגם הם יהנו ממנו.

אם מעניין אתכם להשתתף בקורס החינמי שלי של קידום אתרים ולקבל סרטוני וידאו שמסבירים שלב אחרי שלב מה לעשות באתר כדי לשפר את תוצאות החיפוש בגוגל, צרו קשר 🙂